Patchwork – kurs od podstaw w Metodis!

Jeszcze w czerwcu pojawi się w Metodis nowy kurs – patchwork od podstaw.

Dwadzieścia godzin zajęć wykorzystamy na pokazanie Wam różnych wzorów, technik i ich zastosowanie Nie zabraknie wiedzy o wyborze najlepszych narzędzi, maty samogojącej oraz stopek do szycia patchworku i pikowania. Kursanci poznają kilka podstawowych wzorów, nauczą się tworzyć “kanapkę” oraz poszczególne bloki patchworku. Kilka godzi poświęcimy także na wykańczanie quiltu za pomocą bordiury oraz lamówki, dzięki czemu kursanci będą potrafili stworzyć patchwork od podstaw z zachowaniem prawidłowych technik.

A co konkretnie stworzymy w trakcie zajęć patchworkowych?

Patchwork to technika szycia, dzięki której możecie stworzyć zarówno elementy dekoracji, jak i przedmioty użytkowe. Na kursie uszyjemy poszewkę na poduszkę, podkładkę pod talerz, siatkę na zakupy i rękawicę kuchenną, które przydadzą się w każdej kuchni lub salonie. Ponadto dowiecie się jakie narzędzia ułatwią Wam pracę z patchworkowymi cudami oraz jak korzystać z gotowych szablonów. Nauczymy Was w jaki sposób ułatwiać sobie pracę i ją przyspieszyć. Dzięki temu tworzenie quiltu będzie zajmowało Wam jak najmniej czasu, ale jak najwięcej radości 🙂 Jednym z obowiązkowych elementów jest także poznanie podstaw pikowania, którego będziemy uczyć się z zastosowaniem odpowiedniej stopki. Wszystko zatem wskazuje na to, że zajęcia spędzimy naprawdę kreatywnie. Już nie możemy się doczekać 🙂

Mamy nadzieję, że patchork obudzi w Was kreatywność i zachęci do tworzenia swoich własnych dzieł. Jeśli będziecie chcieli więcej, zapraszamy Was już teraz na drugą edycję poświęconą nauce bardziej skomplikowanych wzorów.

Aktualne terminy znajdziecie w terminarzu 🙂

Jesteście ciekawi? Śledźcie nasze wydarzenia na FB 😀  gdzie na pewno pojawi się patchwork zarówno na poziomie podstawowym jak i wzory zaawansowane 🙂

Jeśli chcecie się zapisać od razu na patchwork w Metodis wypełnijcie formularz zgłoszeniowy oraz zapoznajcie się z regulaminem.

I do zobaczenia na kursie 🙂

Szablony do tworzenia patchworku. Metodis